pondělí 12. dubna 2010

Tak dlouho se chodí pro vodu, až se dojde pro pívo

Ti z vás, kteří mě znají lépe, jistě vědí, že jsem hračička a kreativní člověk, což se projevuje různými způsoby, od dělání blbostí přes štvaní lidí v okolí, až po nutkání umělecky se projevit. Už před nějakým časem jsem se rozhodla netvořit pouze do šuplíku, ale pochlubit se se svými dílky světu, s nadějí, že se někomu budou moje čmáranice líbit, že mi někdo pochválí moje články, že dostanu nějakou drobnou radu či indicii, jak se zlepšit, nebo že najdu spřízněnou duši.


Spřízněných duší jsem našla hned několik, pár lidí mi pochválilo moje články. A moje čmáranice? I ty se několika málo lidem líbí. Bohužel, některým se líbí na tolik, že se rozhodli si je přivlastnit. Musím zdůraznit, že rozhodně nejsem malířský génius, ani nejsem nijak extrémně nadaná. Sama sebe bych hodnotila spíše jako nadšence než umělce. Do svých malůvek ale vkládám kus sebe, stejně jako do všeho, co dělám. A tak mě asi oprávněně naštve, když si někdo vezme můj obrázek a vydává jej za svůj. Moc těchto příhod mě zatím nepotkalo, bylo jich opravdu jen pár, vlastně jen dvě. V prvním případě stačilo nechat na blogu hříšníka velmi jízlivou poznámku a za chvíli se vše vyřešilo.

Druhý případ mi opravdu hnul žlučí. Jakýsi patolízal ze zemí, kde píší azdubou nebo azolší (nebo, že by to byla azbuka ?_?), nejenom že si přivlastnil moje dílko (jedno z těch horších, podotýkám), ale ještě mě nahlásil na stránkách, na kterých jsem svoje dílo vystavila, že jsem plagiátor a že já jsem mu ukradla jeho kresbu!!!

Tudíž: i když se incident nakonec vyjasnil, přišla mi omluva et cetera, rozhodla jsem se svou "galerii" postupně přesunout na DeviantArt, kde, jak doufám, už k tomuto docházet nebude.

Moje výplody a výtvory si tedy můžete nově prohlédnout zde. Zatím tam nejsou všechny moje obrázky, přesouvám je postupně, ale plánuji je všechny "přestěhovat" do konce tohoto týdne.

Mír s vámi.

1 komentář:

 1. "Krádež, loupež, to je naše, honem to vrať, kdes' to našel!" (citováno z české adventury Horké léto 2)

  Každopádně tohle loupení není vůbec pěkná věc. Ještě když se onen člověk pak ukradeným peřím chlubí. Neříkám, že jsem si nikdy "nepůjčila" z netu obrázek - třeba na tvorbu designu na svůj web. Zas se ale nic nesmí přehánět a nikdy by mě nenapadlo vydávat to za své.
  Vůbec se nedivím tvé zlosti. Taky nejsem kdo ví jak šikovná, ale když někde najdu svůj článek zkopírovaný na netu, jsem z toho taky podrážděná. Člověk se s tím dělá, třeba i několik hodin, dává si na tom záležet a pak tohle. Jsem ochotná to někomu půjčit, ale nelíbí se mi, když to někdo vydává za své. Je to můj čas, moje snaha, moje práce, moje úsilí a aktivita...
  Bohužel, ne proti všem plagiátorům se dá bojovat. V tomhle případě jsi měla ještě štěstí.
  Nechápu myšlení lidí, kteří to dělají. Proč? Sami vědí přece nejlíp, že to není jejich. Nemají ze sebe zlý pocit? A ještě, když jim šlápneš na kuří oko, tak ti budou do očí tvrdit, že je to jejich. Zkrátka na to jsem asi málo inteligentní, abych tohle pochopila...

  OdpovědětVymazat

Ke každému komentu si nyní můžete napsat ještě jeden zdarma!!!