sobota 11. ledna 2014

Info, info, informace

Informace - posedlost dnešní doby...a tak shraňujeme, sbíráme, archivujeme a zálohujeme. Nesmí nám utéct ani jeden bit informací, ani jediné písmenko. Každý střípek informace je cenný. Vytváříme knihovny, archivy, databáze. Katalogizujeme, inventarizujeme, mapujeme. Informace, informace, informace...z domova, ze sousedství, ze zahraničí. Z exotických zemí na jihu a z krajů věčného ledu na severu. Není den, abychom nečetli zprávy, abychom nezjišťovali, co se kde děje. Co když se to jednou hodí. Jenom mít přehled.

A na druhou stranu? Sedmdesátá léta byla "tehdy", šílené osmdesátky se odehrály "v té době". Devadesátky si nepamatujeme a začátek 21. století je strašně, strašně daleko. Problémy Němců jsou jejich problémy a kdo by se staral o nějakou sopku na filipínách? Encyklopedie? Co s ní? Záznamy o technickém pokroku...k čemu to je dobré? Číst? Vždyť si pustím film...nejlíp v desetiminutovém sestřihu toho nejlepšího na Youtube. A co, že se opakuje situace z roku 2001? To je strašně dávno a já si to nepamatuju…

Naše společnost prahne po informacích. Cokoliv nového, co se dozvíme, si musíme vygooglit a nasdílet, abychom o tom věděli ještě víc. A pak to hezky otagovat, zařadit do šuplíčku, abychom věděli, kdy to použít, a pak zapomenout, nebrat v potaz, ignorovat. A hlavně, nedávat do souvislostí. Má tato info-mánie a super-ignorace vůbec nějaký účel? Nějaký cíl?

Kdo ví...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Ke každému komentu si nyní můžete napsat ještě jeden zdarma!!!